Skip to Menu Skip to Content Skip to Footer

Показати пошук

Tuesday, Apr 16th



Дитячо-юнацький літературно-мистецький конкурс “Іван Труш в поезії та прозі”

В Художньо-меморіальному музеї Івана Труша, що є відділом Національного музею у Львові ім. А. Шептицького, відбувається дитячо-юнацький літературно-мистецький конкурс “Іван Труш в поезії та прозі”. Щоб взяти в ньому участь необхідно відвідати музей-садибу художника, де можна відчути ауру, що надихала митця до праці, і в літературній формі викласти свої враження про життя та творчість видатного майстра.

 

До конкурсу запрошуються учні та студенти навчальних закладів усіх рівнів акредитації, які за віковими категоріями поділятимуться на три номінації:

І номінація – учні 1-5 класів середніх загальноосвітніх шкіл;

ІІ номінація – 6-11 класів середніх загальноосвітніх шкіл;

ІІІ номінація – студенти училищ, коледжів, технікумів та вищих навчальних закладів.

 

Почесним журі виступає Львівська організація Національної спілки письменників України. Голова журі – голова Спілки, відмінник народної освіти України, доцент кафедри українознавства Української академії друкарства Марія Якубовська.

Конкурс проходить за підтримки Інституту колекціонерства, книгарень “Світ знань” та “Книжкова криївка”.


» Детальніше

 

Міністерству Закордонних Справ Німеччини від учасників Зустрічі ...


Міністерству Закордонних Справ Німеччини від учасників

Зустрічі українських молодіжних організацій Європи Болгарія 2010




25 лютого 2010 року Європарламент ухвалив резолюцію у справі України, в якій окремим пунктом йшлося про жаль щодо надання Президентом України Віктором Ющенком звання Героя України Степанові Бандері. Оскільки, як сказано в резолюції, Степан Бандера «співпрацював з нацистською Німеччиною». Між іншим, цю резолюцію підтримали й депутати від Німеччини.

У 1959 році в Мюнхені (Німеччина), агентом КГБ було вбито Степана Бандеру, а через три роки відбувся великий судовий процес над вбивцею у Карлсруе. Тоді Західна Європа з прихильністю й співчуттям поставилася до українського визвольного руху, який боровся за здобуття незалежності України.

Також відомо, що в часі Другої світової війни Степан Бандера був в’язнем нацистського концтабору Заксенхаузен, а його рідні брати загинули в концтаборі Аушвіц.

Зважаючи на те, що в Європі, на найвищому рівні відбувається перекручення історичних фактів, які стосуються України й які негативно впливають на імідж української держави, просимо Вас надати офіційну інформацію щодо перебування Степана Бандери у концтаборі Заксенхаузен, а його братів – Олександра та Василя Бандер у концтаборі Аушвіц (загинули у 1942 році).

Вважаємо, що лише документальні свідчення про Україну, її визначних постатей зможуть допомогти європейському суспільству зрозуміти боротьбу українців за здобуття державності й стануть запорукою для європейських політичних сил та ЗМІ щодо правдивого висвітлення української історії та сьогодення.

 

         З повагою,

 

 

         Аліна Житник                                                                Мирослав Гочак
         Секретар                                                                      Головуючий


 

Звернення до Європарламенту від учасників Зустрічі українських молодіжних ...

Звернення до Європарламенту від учасників

Зустрічі українських молодіжних організацій Європи Болгарія 2010



Шановні депутати Європарламенту!


Ми, українська молодь, яка представляє громадські організації десяти країн Європи хочемо звернути Вашу увагу на резолюцію Європарламенту у справі України від 25 лютого 2010 року. Зокрема, в ній, у розділі «Програма Східного партнерства» окремим пунктом депутати висловили жаль щодо надання Президентом України Віктором Ющенком звання Героя України Степану Бандері.

Протест Європарламенту пов’язаний з тим, що, як сказано в резолюції, Степан Бандера «співпрацював з нацистською Німеччиною». На нашу думку, подібне звинувачення відомого українського політичного діяча, який у роки Другої світової війни був в’язнем нацистського концтабору Заксенхаузен, Степана Бандери суперечить не лише історичній правді, але й є втручанням у внутрішні справи України.

У своїй резолюції Ви висловлюєте сподівання, що «нове українське керівництво перегляне це рішення і в майбутньому підтримуватиме європейські цінності». Ми вважаємо, що до європейських цінностей власне й належить повага до державного суверенітету, права нації самостійно визначати й відзначати своїх героїв.

Звинувачення лідера українського руху, який боровся з нацизмом, в’язня одного із найжорстокіших концтаборів у колабораціонізмі є не просто фальшуванням історії, але й підступним ударом по іміджу України у світі.

Відтак, просимо переглянути Вашу резолюцію й відкликати пункт щодо обвинувачення Степана Бандери, як такий, що перечить історичній правді та є грубим порушенням «європейських цінностей», до яких Ви апелюєте.

 

З повагою,

 

 

Аліна Житник                                                                      Мирослав Гочак
Секретар                                                                            Головуючий


 

Сторінка 8 з 17

Книги ВЦ "Просвіта"

ДРУЖНІ САЙТИ

  • Школа англійської мови FuseBox
  • Всеукраїнська тижнева газета Сіверщина
  • Банер
  • Банер
  • Банер
  • Просвіта
  • Банер
Follow us on Twitter


Facebook MySpace Twitter Google Bookmarks RSS Feed Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Facebook

ВИПАДКОВЕ ФОТО

Опитування

Чим, на вашу думку, займається "Молода Просвіта"?