Вступити до вузу наступного року буде складніше
Про це повідомив сьогодні журналістам на прес-конференції міністр освіти та науки України Іван Вакарчук, коментуючи набули чинності з кінця вересня (після реєстрації в Мінюсті) наказів Міносвіти щодо зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) та умов прийому до вищих навчальних закладів у 2009 році.
Як розповів Вакарчук, тепер правом позаконкурсного вступу користуються лише діти-сироти віком від 18 до 23 років та ті, хто підпадає під дію закону "Про підвищення престижності шахтарської праці".
Призери Всеукраїнських учнівських олімпіад та конкурсів-захистів учнів Малої академії наук зараховуватимуться за умови подання сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) з кількістю балів не нижче встановленого правилами прийому мінімального рівня.
Умови прийому-2009 затверджені МОН на 6 місяців раніше, ніж умови-2008, тобто абітурієнти можуть вже зараз визначатись з вузом, фахом та готуватись.
А вузи мають до 1 листопада затвердити власні правила прийому, у тому числі визначити кількість предметів, за якими будуть проводитись конкурси. При цьому обов'язковим предметом є українська мова та література.
В цілому, конкурс має проводитись не менш, як за двома предметами. (Проте вузи, що готують фахівців з мистецтва, архітектури, фізкультури, журналістики, мають право проводити творчі конкурси, але їх програма має бути затверджена за 4 місяці до початку прийому документів).
Якщо ж декілька абітурієнтів після зовнішнього тестування матимуть однакову кількість балів, то вузи зможуть самостійно вирішити, кого з них зарахувати, приймаючи до уваги середній бал атестату, наявність медалей, бал за профільною дисципліною або інші позиції. Але вузи вже не зможуть у таких випадках проводити якісь додаткові випробування, як це було у поточному році.
Крім того, вищі навчальні заклади тепер будуть позбавлені права самостійно визначати термін початку прийому документів на вступ. Віднині він встановлений для всіх вузів - 29 червня 2009 р.
Перелік сертифікатів УЦОЯО, які випускники шкіл будуть подавати при вступі на обрану спеціальність, визначать вузи.
Результати ЗНО наступного року будуть зараховуватись як підсумки державної атестації за повний шкільний курс (цього року випускники шкіл могли зробити це за власним бажанням) та як вступні випробування до вузів.
Торкнулись зміни й переліку дисциплін, які можуть бути винесені на ЗНО. Наразі він виглядає так: українська мова та література, історія України, математика, біологія, фізика, хімія, географія, іноземна мова.
Тобто кількість дисциплін скорочено з 11 до 8 за рахунок виключення з нього всесвітньої історії, зарубіжної літератури, економіки та основ правознавства, бо складати тести з них цього року було мало бажаючих.
Натомість додалась, як бачимо, іноземна мова: англійська, німецька, французька та іспанська.
Як розповів директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук, тест з іноземної мови матиме три частини: аудіювання, читання та написання. Тим не менше, складатиметься він протягом одного дня.
І ще одна деталь: максимальна кількість предметів, які може пройти учасник ЗНО у 2009 році, збільшена з 5 до 8.
Зараз УЦОЯО закінчує розробку тестових завдань, які будуть направлятись у начальні заклади. За словами Лікарчука, 6 жовтня на сайті центру будуть розміщені описові технічні характеристики тесту з кожного предмету: кількість питань, основні форми питань, можливо навіть будуть оприлюднені деякі питання з тестів.
Директор центру зазначив кореспонденту "Життя", що змін по рівню складності тестів не передбачається. В кожному тесті традиційно буде 60% запитань середнього рівня складності, а також по 20% складних і простих питань.
Підтримайте звернення представників української інтелігенції!< Попередня | Наступна >Державний злочин у системі освіти? |
---|
Схожі статті
Новини з дружніх сайтів
-
Українці з Естонії передали біженцям зі Сходу та Криму чотири вантажівки з одягом
25 грудня, до Івано-Франківська прибула вантажівка з гуманітарною допомогою, яку для родин військових та переселенців зібрала українська діаспора в Естонії.…
-
Григорій Штонь: “Чи для Бога все ясно щодо майбутнього не одної лише України”
Наш співрозмовник – видатний український письменник і вчений-мовознавець, лауреат Шевченківської премії Григорій Штонь. За…
-
Молодь дарувала депутатам цеглу, соски та солдатиків
11 грудня молоді активісти подарували партіям 5 коробок з різноманітними подарунками та побажали старим та новим обранцям пам’ятати про…
-
Молодь подарує депутатам соски
11 грудня, у вівторок, 13:00, в Києві біля Верховної Ради України (Грушевського, 5) зі сторони Маріїнського парку громадянська кампанія…
-
Переможці відкритого конкурсу «У вінок Кобзареві»
3 березня цього року відбувся традиційний для Львівської політехніки вечір-конкурс на краще читання поезій Т.Г.Шевченка «У вінок Кобзареві». Цього року…
-
Нагородження переможців Шевченківських читань «У вінок Кобзареві»
До уваги учасників Шевченківських читань «У вінок Кобзареві»!
Нагадуємо, що нагородження цьогорічних переможців і учасників конкурсу, що відбувся у…